Filmy ślub, wieś

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje ślub, wieś. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Syn odbywający służbę wojskową zawiadamia rodzinę, że przyjeżdża na wigilię z narzeczoną. Ojciec nie chce za synową dziewczyny z miasta i postanawia zrobić wszystko, aby zapobiec małżeństwu. Gdy dowiaduje się, że dziewczyna marzy o wyjeździe z miasta i zamieszkaniu na wsi, zrobi wszystko, aby naprawić swój błąd.
Ekranizacja najwybitniejszej opery Stanisława Moniuszki. Halka, biedna dziewczyna z górskiej miejscowości, nawiązuje romans z właścicielem jej wioski, paniczem Januszem. Ten jednak nie zamierza spełnić złożonych obietnic; wyjeżdża do Krakowa i tam zaręcza się z Zofią. W chwili, gdy nadchodzi czas zaślubin, dziewczyna jest na skraju szaleństwa – straciła narzeczonego, zmarło jej dziecko. Halka w akcie rozpaczy postanawia spalić kościół, w którym odbywa się ślub.
Grupa mężczyzn wchodzi na górę niosąc wielkie, czarne tablice. Są to nauczyciele idący szukać uczniów w Kurdystanie na terenie Iranu blisko irańskiej granicy. Film skupia się na losach Saida i Reeboira, których tablice znajdą wiele innych zastosowań niż jedynie podstawowe przekazywanie wiedzy.


Piotr Gorochow przyjechał ze wsi Diadkowo do Moskwy z nadzieją dostania się na wymarzone studia ekonomiczne. Egzaminy zdaje z trudnością i z pomocą przypadku w końcu zostaje przyjęty. Obcy mu jest cynizm i obojętność. Jest stanowczy i namiętny we wszystkim, dlatego zdobył przezwisko "Bałamut"...
Niewielka uzbecka wioska. Zgodnie z wolą rodziców młoda Malika ma wyjść za mąż za niekochanego człowieka. Tymczasem dziewczyna spotkawszy Kajuma, swoją pierwszą miłość, buntuje się przeciw rodzinnym tradycjom, czym naraża się na potępienie ze strony mieszkańców wsi...
Pewnego dnia wszyscy mieszkańcy małej angielskiej wioski, zapadają w głęboki sen trwający kilka godzin. Dziewięć miesięcy później tego samego dnia, na świat przychodzi kilkoro dzieci. Co dziwniejsze maluchy bardzo szybko rosną i są do siebie bardzo podobne. Posiadają również niezwykły dar, pozwalający im kontrolować innych ludzi.

Chłopi

7,5
8,3
Jagna, mimo wielkiej miłości do Antka Boryny, zostaje żoną jego ojca. Niebawem zostaje skazana na wygnanie ze wsi.
Trzymającą w napięciu opowieść o zdradzie i zemście, rozgrywającą się w brutalnej scenerii czternastowiecznej Francji. Ta oparta na autentycznych wydarzeniach historyczna epopeja obala przekonania na temat ostatniego pojedynku sądowego pomiędzy Jeanem de Carrouges i Jacquesem Le Gris – dwoma przyjaciółmi, którzy stali się zaciekłymi rywalami.
Dionizy Złotopolski (Henryk Machalica) mieszka w Złotopolicach wraz z synem Markiem (Kazimierz Kaczor), niezależnym senatorem, najczęściej zresztą przebywającym w Warszawie, i jego żoną Barbarą (Anna Nehrebecka), którzy mają dwóch dorosłych synów. Starszy Waldemar (Andrzej Nejman) jest gospodarzem i prowadzi gospodarstwo. Nie ma szczęścia w miłości i wciąż szuka kandydatki na żonę. Okazuje się, ze znalezienie partnerki, która zgodziłaby się wraz z nim zamieszkać na wsi jest trudne. Młodszy syn – Kacper Złotopolski (Andrzej Piaseczny) to czarna owca w rodzinie. Rzucił szkołę i postanowił rozpocząć karierę muzyka. Druga linia rodu – Gabrielowie mieszkają w Warszawie. Wywodzą się od bliźniaczej siostry Dionizego, Eleonory (Alina Janowska). Jej syn – Wiesław (Paweł Wawrzecki) jest komendantem posterunku policji na Dworcu Centralnym, a jego żona Marta (Ewa Ziętek) prowadzi luksusową kawiarnię. Mają razem syna – Tomka (Piotr Szwedes), który ku rozpaczy rodziców rzucił studia medyczne i rozpoczął karierę akwizytora – jego zdaniem w ten sposób najszybciej dorobi się dużych pieniędzy. Starszy syn Mirek (Radosław Elis) i jego żona Weronika (Agnieszka Sitek) oczekują narodzin pierwszego dziecka. Córka Wiesława z pierwszego małżeństwa, Agata (Paulina Młynarska), pracuje w agencji pośredniczącej w sprzedaży nieruchomości.

Osada

6,4
Osada przenosi nas ponad sto lat w przeszłość. W małej wiosce zżyta ze sobą społeczność wiedzie spokoje życie, koncentrując się na zwykłych ludzkich sprawach – na pracy, nieszczęśliwej miłości i wyznaniach typu: „Kocham cię bardziej niż słońce i księżyc razem wzięte”. Społeczność jest zżyta, bo nie ma innego wyjścia – nikt z tytułowej osady nie może wystawić nosa poza wioskę, bo w okolicznych lasach żyją tajemnicze, krwiożercze stworzenia. Bestie niekiedy jednak wyłażą z lasu, rozrabiają w wiosce i atakują ludzi.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…